ULTIMATE FILE MANAGER

Ultimate File Manager (UFM) jest zaawansowanym menedżerem plików (pakietem rozszerzającym funkcjonalność menedżera plików) rozprowadzanym ze starannie dobranymi i skonfigurowanymi darmowymi aplikacjami. Celem projektu UFM jest stworzenie najlepszego środowiska do uruchamiania swoich ulubionych aplikacji z jednego miejsca. Główną aplikacją jest dobrze znany i ceniony menedżer plików Total Commander (shareware) lub jego darmowy odpowiednik Multi Commander. UFM pozwala na zarządzanie wszystkimi plikami i aplikacjami w najlepszy i najprostszy sposób. To odpowiednio skonfigurowane, łatwe w użyciu i potężne środowisko daje najlepsze wrażenia, cokolwiek chcesz zrobić!

O PROJEKCIE

Pakiet Ultimate File Manager przeznaczony jest dla systemu Windows i rozprowadzany jest w formie instalatora, który napisany został w NSIS oraz Delphi CE. Najnowszą wersją jest wersja ULTIMATE FILE MANAGER 11.6 z dnia 1 lipca 2024 (więcej informacji). Instalator jest prosty i intuicyjny. Jego zadaniem jest skopiowanie wszystkich wymaganych plików i odpowiednie skonfigurowanie systemu (można skorzystać z instalacji normalnej jak i przenośnej). Ultimate File Manager może być uruchamiany zarówno w systemie 32 bitowym jak i 64 bitowym.

Siłą pakietu Ultimate File Manager jest odpowiednio skonfigurowany menedżer plików, który wzbogacony jest o najlepsze wtyczki rozszerzające jego funkcjonalność oraz o starannie dobrane zewnętrzne programy (które dostępne są przede wszystkim w specjalnej wersji MegaPack, która zawiera moim zdaniem najlepsze i najbardziej użyteczne darmowe aplikacje, które można uruchomić bezpośrednio, dzięki integracji z pakietem Ultimate File Manager). Instalator pakietu Ultimate File Manager pozwala na wybór odpowiedniego menedżera plików, aplikacji oraz wtyczek na etapie instalacji. Jest to zadanie proste dzięki dokładnemu opisowi komponentów i intuicyjnemu interfejsowi instalatora.

Pakiet Ultimate File Manager składa się z następujących elementów (różnych w zależności od wybranego menedżera plików):

 • Rozszerzone menu główne - dodatkowa ilość opcji oraz dodatkowych funkcji
 • Rozszerzony pasek przycisków - dodatkowe paski przycisków ustawień systemowych oraz aplikacji
 • Podręczne menu katalogowe - dostęp do najpotrzebniejszych folderów, możliwość uruchamiania wtyczek systemu plików
 • Predefiniowane niestandardowe kolumny - pozwalają wyświetlić niestandardowe informacji w zależności od kategorii
 • Predefiniowane kolory nazw plików - pozwalają na kolorowanie nazw plików w zależności od jego typu (rozszerzenia)
 • Predefiniowane wzorce wyszukiwania - pozwalają na wyszukiwanie plików określonego typu (pliki, katalogi, wg rozszerzenia)
 • Predefiniowane wzorce zaznaczania - pozwalają na zaznaczanie plików określonego typu (pliki, katalogi wg rozszerzenia)
 • Predefiniowana lista plików ignorowanych - pozwala na ukrycie niechcianych plików na liście (domyślnie wyłączone)
 • Dodatkowe skróty klawiaturowe - ułatwiają i przyspieszają pracę
 • Zewnętrzne aplikacje - najlepsze i najbardziej użyteczne darmowe aplikacje zintegrowane z pakietem Ultimate File Manager
 • Wtyczki - najpopularniejsze i najbardziej użyteczne wtyczki (TC) zintegrowane z pakietem Ultimate File Manager
 • Ultimate File Manager obsługuje interfejs wielojęzykowy - aktualnie wspieranych jest kilka języków
 • Instalator UFM (w trybie instalacji normalnej) pozwala na pełną integrację z Eksploratorem Windows - możesz utworzyć skróty na pulpicie, w menu start, na pasku szybkiego uruchamiania, możesz przypiąć ikonkę UFM w menu start jak i na pasku zadań. Możesz dodać skrót do menu kontekstowego folderów, plików i napędów. Utworzysz odpowiednie wpisy w rejestrze Windows
 • Instalator UFM (w trybie instalacji normalnej) pozwala na skorzystanie z opcji autoodtwarzania - możesz otwierać w Ultimate File Manager pamięci przenośne, płyty CD (DVD), muzykę, filmy i zdjęcia i inne
 • Instalator UFM (w trybie instalacji normalnej) pozwala na użycie autostartu z Windows - możesz uruchamiać pakiet Ultimate File Manager wraz ze startem systemu operacyjnego Windows

Ultimate File Manager jest projektem całkowicie darmowym (zależy to jednak od wyboru menedżera plików i instalowanych komponentów). Instalator pozwala na wybór instalacji jednego z dwu menedżerów plików - programu Total Commander (shareware) lub programu Multi Commander (freeware). Wybierając program Total Commander musimy mieć na uwadze, że warunkiem koniecznym jest posiadanie licencji na jego używanie. Możesz jednak użyć programu Multi Commander, który jest całkowicie darmowy (takiego wyboru możesz dokonać tylko w pakiecie Ultimate File Manager!).


Obydwa Menedżery plików wchodzące w skład pakietu Ultimate File Manager obsługują skróty klawiaturowe. Skrót klawiaturowy to połączenia dwóch lub więcej klawiszy, najczęściej Ctrl, Alt, Shift i klawisza numerycznego lub znaku literowego, umożliwiające wykonanie jakiejś opcji używanego programu. Użycie skrótów klawiaturowych znacznie przyspiesza lub ułatwia wykonywanie wielu czynności. Opis wszystkich skrótów klawiaturowych obsługiwanych przez menedżery plików pakietu Ultimate File Manager znajdziesz w specjalnym dokumencie, który przedstawia je szczegółowo.


Obydwa Menedżery plików wchodzące w skład pakietu Ultimate File Manager obsługują wiersz poleceń. Wiersz poleceń (ang. command-line interface, CLI) to interfejs programu komputerowego w powłoce systemu, umożliwiający interaktywny dostęp do funkcji lub usług systemu operacyjnego. Kontrola programu poprzez wiersz poleceń sprowadza się do wydawania poleceń ze ściśle określonego zestawu i określonej składni. Polecenia najczęściej wpisywane są z klawiatury lub zapisane są w skryptach. Opis wszystkich poleceń wiersza poleceń obsługiwanych przez menedżery plików pakietu Ultimate File Manager znajdziesz w specjalnym dokumencie, który przedstawia je szczegółowo.


Pakiet Ultimate File Manager wspiera wielojęzykowy interfejs. Jeśli chcesz, możesz pomóc w tłumaczeniu pakietu UFM na swój język. Pamiętaj, że wymaga to nieco czasu i cierpliwości. Jeśli jednak jesteś zdecydowany powiadom mnie o tym. Napisz z jakiego jesteś kraju i jakiego języka używasz. Ja prześlę Ci wszystkie wymagane pliki i udzielę wszelkich niezbędnych informacji. Dziękuję za każdą pomoc.

Jeśli zdecydujesz się na instalację pakietu Ultimate File Manager w języku częściowo wspieranym, pamiętaj o tym, że interfejs programu wyświetlany będzie częściowo po angielsku (menu oraz aplikacje UFM). Możesz to zmienić, pomagając w tłumaczeniu! Pamiętaj, że wymaga to doświadczenia, czasu oraz cierpliwości.TOTAL COMMANDER


Total Commander
Autor: Christian Ghisler
Licencja Shareware
Strona domowa: Total Commander
Prawa autorskie: Copyright © 1993 - 2024 Christian Ghisler

Total Commander® to najlepszy menedżer plików dla Windows (wcześniej znany jako Windows Commander). Cechą charakterystyczną programu jest ułożenie dwu okien obok siebie (podobnie jak to było w dobrze znanym menedżerze plików dla systemu DOS). Celem programu jest zapewnienie pełnej kontroli nad plikami. Total Commander dostępny jest w różnych wersjach dla wielu platform (również dostępny jest na urządzenia przenośne - przede wszystkim Android i Windows Phone).

Total Commander jest programem rozprowadzanym na licencji shareware. Jeśli korzystasz z programu dłużej niż miesiąc, musisz go zarejestrować (niezarejestrowany program jest w pełni funkcjonalny, ale aby móc go używać użytkownik musi kliknąć w jeden z trzech przycisków wyświetlanych podczas uruchamiania programu). Rejestracja programu uprawnia do wszystkich przyszłych aktualizacji (do odwołania), pod warunkiem, że samodzielnie pobierzesz najnowszą wersję. Total Commander na platformę Windows rozprowadzany jest w trzech różnych wersjach (32-bitowej, 64-bitowej i 16-bitowej).


Oto najważniejsze cechy programu Total Commander:

 • Dwupanelowy interfejs
 • Zaawansowane funkcje kopiowania, przenoszenia, zmiany nazw i usuwania plików lub całych drzew katalogów
 • Porównywanie plików (z edytorem) / synchronizowanie katalogów
 • Panel szybkiego podgladu z obsługą wyświetlania bitmap
 • Obsługa portu równoległego, narzędzie wielokrotnej zamiany nazw plików
 • Interfejs wspierający zakładki, obsługa wyrażeń regularnych, przyciski podglądu historii i ulubionych plików
 • Widok miniatur, niestandardowe kolumny, rozszerzone funckje wyszukiwania
 • Edytor porównywania plików, kursor w listerze, oddzielne drzewa katalogów, logowanie, rozszerzone okno dialogowe zastępowania plików, etc.
 • Łatwe zarządzanie archiwami. Archiwa obsługiwane są jak podfoldery. Możesz łatwo kopiować pliki do oraz z archiwów (obsługa plików ZIP, 7ZIP, ARJ, LZH, RAR, UC2, TAR, GZ, CAB, ACE + wtyczki)
 • Wbudowany klient FTP z obsługą serwera FXP oraz HTTP proxy. Zdalnymi plikami oraz podfolderami można zarządzać tak samo, jak plikami lokalnymi. Można również pobierać listy plików
 • Szybki dostęp do ulubionych programów i dokumentów za pomocą menu użytkownika, paska przycisków, menu podręcznego lub aliasów zdefiniowanych przez użytkownika wpisanych w wierszu polecenia programu Total Commander
 • Wbudowana przeglądarka plików. Zintegrowana przeglądarka pozwala wyświetlać tekst, unicode, html, grafikę rastrową, pliki multimedialne oraz RTF. Możesz wyświetlać pliki o dowolnej wielkości (do 2^63 bajtów)
 • Ulepszona funkcja wyszukiwania z obsługą pełnego wyszukiwania tekstu w dowolnych plikach na wielu dyskach
 • Zaawansowane narzędzie wielokrotnej zamiany nazw wielu plików
 • Wiersz poleceń służący do wykonywania poleceń wpisanych przez użytkownika
 • Wsparcie dla interfejsu wielojęzykowego oraz Unicode
 • Pełne wsparcie dla nazw Unicode, długich nazw (>259 znaków), menedżer haseł (klient FTP oraz wtyczki), synchronizacja pustych katalogów, 64-bitowe menu kontekstowe, szybkie wyszukiwanie (Ctrl+S)
 • Wsparcie dla technologii drag&drop (przeciągnij i upuść)
 • Zaawansowane możliwości konfiguracji pozwalają na dostosowanie programu do własnych potrzeb
 • Rozbudowana funkcjonalność dzięki wtyczkom i dodatkom. Wiele rozszerzeń spełnia wiele funkcji
 • Połączenie USB poprzez specjalny kabel bezpośredniego przesyłania, częściowy widok gałęzi (Ctrl+Shift+B), wiele usprawnień w trybie FTP, synchronizacja oraz wiele funkcji
 • I wiele więcej!

MULTI COMMANDER


Multi Commander
Autor: Mathias Svensson
Licencja Freeware
Strona domowa: Multi Commander
Prawa autorskie: Copyright © 2010 - 2024 Mathias Svensson

Multi Commander to wspaniała alternatywa dla programu Total Commander. To menedżer plików przeznaczony na platformę Windows, który korzysta z popularnego i wydajnego dwu panelowego interfejsu. Multi Commander posiada wszystko to, co potrzebujesz w swojej codziennej pracy z plikami, aby zwiększyć szybkość i wydajność. Co najważniejsze program jest całkowicie darmowy!

Multi Commander jest wieloplatformowym menedżerem plików i jest alternatywą dla standardowego Eksploratora Windows. Wykorzystuje bardzo popularny i wydajny układ dwóch paneli. Multi Commander ma wszystko, czego potrzebujesz w codziennej pracy z plikami, aby zwiększyć szybkość i wydajność.


Multi Commander posiada wszystkie standardowe funkcje, które posiada menedżer plików (takie jak kopiowanie, przenoszenie, zmiana nazwy, podgląd). Wielką zaletą programu Multi Commander są specjalne funkcje, które pozwalają na łatwe wykonywanie zaawansowanych zadań. Do tych zadań można zaliczyć automatyczne rozpakowywanie, automatyczne sortowanie, przeglądanie archiwów, edytowanie rejestru systemu Windows i uzyskiwanie dostępu do FTP, wyszukiwanie oraz przeglądanie plików i zdjęć. Multi Commander obsługuje również skrypty, które umożliwiają zautomatyzowanie wielu zadań i rozszerzają jego funkcjonalność. Program pozwala na wykonanie wszystkich zadań używając skrótów klawiaturowych - umożliwia to szybką i efektywną pracę. Multi Commander na platformę Windows rozprowadzany jest w dwóch różnych wersjach (32-bitowej oraz 64-bitowej).


Oto najważniejsze cechy programu Multi Commander:

Szybkie i efektywne zarządzanie plikami

 • Dwupanelowy interfejs z zakładkami. Praca z wieloma folderami na raz
 • Buforowanie umożliwiające szybkie przeglądanie plików. Łatwe zarządzanie folderami z wieloma tysiącami plików
 • Łatwe przeglądanie plików. Wyświetlanie plików w trybie szczegółowym, listy lub miniatur. Możliwość użycia zaawansowanych filtrów, które ograniczają wyświetlane dane
 • Praca w tle dla wszystkich zadań, które wymagają więcej czasu, co pozwala kontynuować pracę bez przerw
 • Szybka praca. Możliwość użycia myszki (przeciągnij i upuść) lub użycia skrótów klawiaturowych dla wszystkich zadań
 • Zapamiętywanie wszystkich wybranych opcji podczas powrotu z przeglądania innej lokalizacji w systemie plików
 • Przeglądanie archiwów (Zip, 7-Zip, Rar, Tar, gz, bz2)
 • Potężne i elastyczne wyszukiwanie plików
 • Wyświetlanie i zmiana uprawnień do plików. Możliwość przejęcia prawa własności do plików

Konfigurowalność i elastyczność

 • Możliwość dostosowania wyglądu oraz kolorów według własnych upodobań
 • Potężny silnik skryptowy umożliwiający tworzenie skryptów, które automatyzują zadania
 • Możliwość użycia rozszerzeń i wtyczek, które zwiększają funkcjonalność programu Multi Commander
 • Otwarte API dla programistów (SDK) do tworzenia własnych rozszerzeń oraz wtyczek

Obsługa multimediów

 • Narzędzia do konwersji/obracania zdjęć, przeglądania/usuwania znaczników EXIF, dostosowania daty EXIF
 • Przeglądarka zdjęć w formacie Jpg, GIF, PNG, BMP, TIFF i wielu innych w formacie RAW
 • Wyświetlanie informacji o filmach na podstawie bazy IMDB oraz Rotten Tomatoes w dodatkowych kolumnach
 • Narzędzia umożliwiające przeglądanie właściwości plików audio, przeglądanie i/lub edytowanie znaczników plików MP3

Zaawansowane funkcje

 • Wtyczki do obsługi plików, automatyzujące sortowanie lub rozpakowywanie plików podczas przenoszenia lub kopiowania
 • Narzędzie do szybkiego i bezpiecznego zmieniania nazw wielu plików/folderów: oparte na regułach, obsługujące cofanie
 • Przeglądarka plików umożliwiająca przeglądanie plików o dowolnej wielkości przy minimalnym wykorzystaniu pamięci (ASCII/Unicode/UTF8/Binaria oraz Hex)

Funkcje sieciowe

 • FTP działający w trybie wirtualngo systemu plików (z obsługą SSL/TLS)
 • Możliwość przeglądania zasobów sieciowych oraz udziałów sieciowych

I wiele więcej!LICENCJA

ULTIMATE FILE MANAGER

Copyright © 2016 - 2024 Paweł Porwisz
Wszystkie prawa zastrzeżone


INSTALACJA LUB UŻYWANIE OPROGRAMOWANIA ULTIMATE FILE MANAGER OZNACZA WYRAŻENIE ZGODY NA PONIŻSZĄ UMOWĘ LICENCYJNĄ.

Ultimate File Manager jest oprogramowaniem darmowym (Freeware) i może być użytkowane, kopiowane i przekazywane dalej, jeśli spełnione są następujące warunki:

1. Oprogramowanie to może być używane do celów prywatnych jak i komercyjnych (zawiera jednak inne oprogramowanie, które podlega własnej licencji, która może zabraniać jego komercyjnego wykorzystania).

2. Oprogramowanie to zawiera starannie wybrane aplikacje zewnętrzne. Aplikacje te dołączone są do pakietu Ultimate File Manager za pisemną zgodą ich autorów.

3. Licencja obejmuje jedynie prawo do użytkowania programu. Zabrania się samowolnych modyfikacji programu, jego disasemblacji, pobierania opłat za użytkowanie oraz zmiany warunków licencji bez pisemnej zgody właściciela praw.

4. OPROGRAMOWANIE JEST UDOSTĘPNIANE "W STANIE, W JAKIM SIĘ ZNAJDUJE", BEZ JAKIEJKOLWIEK GWARANCJI WYRAŹNEJ LUB DOROZUMIANEJ, W TYM BEZ GWARANCJI PRZYDATNOŚCI HANDLOWEJ, PRZYDATNOŚCI DO OKREŚLONEGO CELU ORAZ NIENARUSZALNOŚCI PRAW STRONY TRZECIEJ. WŁAŚCICIELE PRAW AUTORSKICH OKREŚLENI W NINIEJSZEJ INFORMACJI O UPRAWNIENIACH NIE SĄ W ŻADNYM WYPADKU ODPOWIEDZIALNI ZA JAKIEKOLWIEK ROSZCZENIA ANI ZA JAKIEKOLWIEK SZKODY SZCZEGÓLNE, POŚREDNIE LUB WTÓRNE, ANI ŻADNE INNE SZKODY WYNIKAJĄCE Z UTRATY MOŻLIWOŚCI UŻYTKOWANIA, UTRATY DANYCH LUB ZYSKÓW, BEZ WZGLĘDU NA TO, CZY PODSTAWĄ ROSZCZENIA SĄ WARUNKI UMOWY, ZANIEDBANIE LUB ODPOWIEDZIALNOŚĆ DELIKTOWA, POWSTAŁA W WYNIKU UŻYTKOWANIA TEGO OPROGRAMOWANIA LUB W ZWIĄZKU Z JEGO DZIAŁANIEM.

5. Oprogramowanie to zawiera menedżer plików Total Commander wraz ze starannie wybranymi zewnętrznymi wtyczkami. Total Commander rozprowadzany jest na licencji Shareware.

6. Oprogramowanie to zawiera menedżer plików Multi Commander. Multi Commander rozprowadzany jest na licencji Freeware.

Inne

Pomysł stworzenia pakietu Ultimate File Manager oparty jest na istniejących pakietach rozszerzających funkcjonalność menedżera plików Total Commander. Mam nadzieję, że projekt Ultimate File Manager już jest najlepszym z nich i że będzie w przyszłości tylko lepszy i bardziej użyteczny...


Ten produkt zawiera zewnętrzne wtyczki programu Total Commander. Z uwagi na utrudniony lub czasem niemożliwy bezpośredni kontakt z autorami wtyczek, zostały one dodane do projektu w wierze, że zgadzają się oni na to i nie mają nic przeciwko temu. Jeśli jednak jesteś autorem wtyczki, która używana jest w projekcie Ultimate File Manager i nie wyrażasz na to zgody, poinformuj mnie o tym.


Rozszerzone menu pakietu Ultimate File Manager zainspirowane i oparte jest na menu zaprojektowanym przez duńskiego tłumacza menedżera plików Total Commander - Petera H. S. Madsena.

Ten produkt wykorzystuje archiwizator plików 7-Zip. Autorem programu jest Igor Pavlov. 7-Zip to archiwizator plików z wysokim stopniem kompresji, który rozprowadzany jest na licencji open source. Niniejszy opis projektu Ultimate File Manager został stworzony na podstawie materiałów własnych oraz zasobów oficjalnej strony menedżera plików Total Commander oraz zasobów oficjalnej strony menedżera plików Multi Commander. Ikonka UFM została zaprojektowana na podstawie ikonki z serwisu psdgraphics.com. Pakiet UFM używa ikonek z pakietu Oxygen Icons Set.


Aby zapewnić rozwój i najwyższą jakość projektu Ultimate File Manager, instalator UFM zbiera anonimowe informacje o instalacji. Zebrane dane o instalacji przetwarzane i przechowywane są na stronie internetowej projektu (https://ultimatefilemanager.pl). Na ich podstawie wyświetlane są anonimowe statystyki. Są to: unikatowy identyfikator komputera, nazwa użytkownika, informacje o systemie operacyjnym Windows, data instalacji, adres IP oraz podstawowe informacje o instalacji UFM (język, wersja, katalog instalacji, architektura, tryb i typ instalacji, etc).KONTAKT

Pytania lub problemy


Jeśli potrzebujesz pomocy, wsparcia lub chcesz zadać pytanie, skontaktuj się ze mną przez e-mail (lub serwer Discord). Bądź miły i uprzejmy. Postaraj się podać jak najwięcej informacji o swoim problemie. Nie udzialam żadnego wsparcia technicznego przez telefon lub media społecznościowe. Wszystko, co musisz wiedzieć, jest opisane na tej stronie lub w dokumentacji.


Sugestie i propozycje nowych funkcji


Jeśli chcesz zgłosić jakieś sugestie lub propozycje nowych funkcji, prześlij je do mnie pocztą elektroniczną. Obsługiwane są tylko języki polski oraz angielski. Możesz podzielić się swoim doświadczeniem z oprogramowaniem, dokumentacją lub witryną Ultimate File Manager. Przede wszystkim mile widziane są:

 • Raporty o możliwych błędach Ultimate File Manager
 • Prośby o nowe lub ulepszone funkcje
 • Propozycje nowych programów lub wtyczek menedżera plików
 • Oferty pomocy w rozwoju projektu Ultimate File Manager

Zgłaszanie błędów


Proszę zawrzeć następujące informacje w swoim zgłoszeniu błędu. Te informacje są bardzo ważne i potrzebne.

 • Dokładny numer wersji Ultimate File Manager
 • Pełna nazwa Twojego systemu operacyjnego
 • Architektura Twojego systemu operacyjnego
 • Jeśli to możliwe, dołącz plik dziennika instalatora UFM (\UFM\LOG\*.log) wygenerowany podczas instalacji
 • Jeśli to możliwe, dołącz zrzuty ekranu błędu (preferowany format png)
 • Szczegółowe informacje o tym, co próbowałeś zrobić, w tym kroki, które doprowadziły do wystąpienia problemu, oraz treść wszelkich komunikatów o błędach


TŁUMACZENIA

Pakiet Ultimate File Manager wspiera wielojęzykowy interfejs. Jeśli chcesz, możesz POMÓC W TŁUMACZENIU PAKIETU UFM na swój język. Pamiętaj, że wymaga to nieco czasu i cierpliwości. Jeśli jednak jesteś zdecydowany powiadom mnie o tym. Napisz z jakiego jesteś kraju i jakiego języka używasz. Ja prześlę Ci wszystkie wymagane pliki i udzielę wszelkich niezbędnych informacji. Dziękuję za każdą pomoc.

Jeśli zdecydujesz się na instalację pakietu Ultimate File Manager w języku częściowo wspieranym, pamiętaj o tym, że interfejs programu wyświetlany będzie częściowo po angielsku (menu oraz aplikacje UFM). Możesz to zmienić, pomagając w tłumaczeniu! Pamiętaj, że wymaga to doświadczenia, czasu oraz cierpliwości.

Serdecznie dziękuję wszystkim tłumaczom za ich wkład w rozwój projektu!


Pakiet Ultimate File Manager obsługuje w pełni następujące języki:

 • Polish (Polski) - Poland - Paweł Porwisz
 • English (English) - United States - Paweł Porwisz

 • Chinese - Simplified (简体中文) - China - Dreamy Mung aka efree
 • French (Français) - France - Hervé Jolly
 • Czech (Čeština) - Czech Republic - habada.l
 • Korean (한국어) - Korea - pCsOrI
 • Italian (Italiano) - Italy - Cristian Tricarico

Częściowo obsługiwane są również pozostałe języki wspierane przez menedżery plików Total Commander oraz Multi Commander (interfejs programu wyświetlany będzie częściowo w domyślnym języku angielskim). JEŚLI MASZ CZAS I UMIEJETNOŚCI ZGŁOŚ SIĘ JAKO TŁUMACZ PROJEKTU ULTIMATE FILE MANAGER. SZCZEGÓLNIE ZALEŻY MI NA NAJPOPULARNIEJSZYCH JĘZYKACH ŚWIATA: HISZPAŃSKI, NIEMIECKI, ROSYJSKI.


- Języki obsługiwane przez Total Commander oraz Multi Commandera

 • German (Deutsch) - Germany
 • Hungarian (Magyar) - Hungary
 • Dutch (Nederlands) - Netherlands
 • Norwegian - Norsk (Bokmål) - Norway
 • Romanian (Română) - Romania
 • Russian (Pусский) - Russian Federation
 • Spanish - Traditional (Español) - Spain
 • Swedish (Svenska) - Sweden
 • Slovenian (Slovenski jezik) - Republic of Slovenia

- Języki obsługiwane tylko przez Total Commandera

 • Danish (Dansk) - Denmark
 • Slovak (Slovak) - Slovak Republic

- Języki obsługiwane tylko przez Multi Commandera

 • Bulgarian (Български) - Bulgaria
 • Chinese Traditional (繁體中文) - China (Taiwan)
 • Japanese (日本語) - Japan
 • Portuguese Brazil (Português (Brasil)) - Brasil
 • Turkish (Türkçe) - Turkey
 • Ukrainian (Українська) - Ukraine
 • Lithuanian (Lietuvių) - Lithuania
 • Portuguese (Portugal) - Portugal


PODZIĘKOWANIA

Powstanie projektu Ultimate File Manager nie byłoby możliwe bez pomocy i współpracy wielu osób. Serdecznie im dziękuję za ich pomoc i wsparcie.

 • Dziękuję Christianowi Ghislerowi za możliwość dodania menedżera plików Total Commander do projektu UFM
 • Dziękuję Mathiasowi Svenssonowi za możliwość dodania menedżera plików Multi Commander do projektu UFM
 • Dziękuję pozostałym autorom aplikacji oraz wtyczek (TC), które rozprowadzane są w pakiecie Ultimate File Manager
 • Dziękuję wszystkim tłumaczom projektu Ultimate File Manager
 • Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do powstania i rozwoju projektu (szczególnie Artem Izmaylov)
 • DZIĘKUJĘ SZCZEGÓLNIE TYM, KTÓRZY POSTANOWILI WESPRZEĆ FINANSOWO PROJEKT ULTIMATE FILE MANAGER